Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym? nie jest to zbyt łatwe w napisaniu pismo, z tego powodu postanowiliśmy przygotować gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór wniosku o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym. Co ważne, podanie o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym należy sporządzić na piśmie dla celów dowodowych.

Kategoria:

Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym to druk, który należy wypełnić w przypadku, kiedy stolarka okienna lokalu wymaga gruntownego remontu lub całkowitej wymiany. Należy wiedzieć, że za stan techniczny tego elementu budynku odpowiada jego właściciel.

W przypadku mieszkań komunalnych jest to gmina i do niej należy kierować wniosek o wymianę okien. Lokatorzy nie mogą podejmować w tym zakresie żadnych działań na własną rękę. Jeśli wymienią okna samodzielnie lub zlecą to zewnętrznej firmie, nie mają prawa do ubiegania się o zwrot kosztów.

Co więcej, mogą zostać oskarżeni o samowolę budowlaną.

Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym należy odpowiednio uzasadnić. W piśmie warto w sposób szczegółowy opisać zły stan techniczny okien. Jeśli stolarka okienna jest nieszczelna, należy powołać się między innymi na wychładzanie pomieszczeń i zwiększenie kosztów ogrzewania.

Warto odnieść się także do stanu zdrowia lub wieku lokatorów. Jeśli w mieszkaniu znajdują się dzieci, osoby starsze i schorowane, wniosek powinien zostać rozpatrzony szybciej.

2 opinie dla Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym wzór

  1. Jerzy Turban

    polecam, pismo jest ok

  2. Mariusz

    bez zastrzeżeń

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *