Wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy – wzór

15,00 

Kategoria:

Wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy może złożyć strona (powód lub pozwany), a także uczestnik postępowania jeżeli uzna, że w sprawie doszło do przewlekłości postępowania. Dodatkowo osoba zainteresowana może złożyć wniosek jeśli chce zrealizować wcześniejsze plany związane m.in. z wyjazdem za granicę, zmianą miejsca zamieszkania lub sprzedażą majątku wspólnego.

Sąd przychylając się do przedmiotowego wniosku, może wyznaczyć termin rozprawy lub posiedzenia poza kolejnością wpływu spraw do danego wydziału. Sąd może również wyznaczyć rozprawę w zaproponowanym przez wnioskodawcę terminie, jeśli ten takowy wskaże.

Wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy może zostać złożony również w sprawie zawieszonej z urzędu lub na wniosek stron, jeśli odpadły przyczyny zawieszenia postępowania np. strony zawarły ugodę. Należy jednak pamiętać, że przedmiotowy wniosek powinien zostać odpowiednio uzasadniony.

Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające podnoszone przez wnioskodawcę okoliczności. Pomocnym okazać się może przygotowany przez nas wzór wniosku o wyznaczenie terminu rozprawy.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *