Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem wzór

15,00 

Jak napisać wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem? jest to pismo sądowe, powinno więc spełniać konkretne wymogi formalne, aby sąd takie pismo przyjął do rozpatrzenia. Jeśli w piśmie znajdować się będą jakiekolwiek braki, sąd będzie wzywać do ich uzupełnienia, wydłużając tym samym termin rozpatrzenia wniosku o kolejne tygodnie.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania wzór.

Kategorie: ,

Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem należy złożyć do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich właściwy ze względu na miejsce pobytu dziecka, jeśli dochodzi do utrudniania kontaktów/widzeń z małoletnim dzieckiem.

Przedmiotowy wniosek może złożyć rodzic, z którym dziecko stale nie mieszka, ale również inny członek rodziny, któremu zależy na kontaktach z dzieckiem – dziadek, babcia, siostra, brat. Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem daje realną szansę na szybkie zajęcie się sprawą przez sąd rodzinny.

Należy bowiem pamiętać, że sprawa z wniosku o regulowania kontaktów może znacznie przedłużyć się w czasie z uwagi na obowiązek przeprowadzenia przez sąd postępowania dowodowego. Natomiast wniosek o zabezpieczenia kontaktów powinien zostać rozpoznany bez zbędnej zwłoki.

Najczęściej wnioski o zabezpieczenie rozpoznawane są na posiedzeniu niejawnym jeżeli przemawiają za tym okoliczności danej sprawy oraz zaprezentowany przez wnioskodawcę materiał dowodowy. Realną szansą na taki obrót sprawy jest posłużenie się przez wnioskodawcę sprawdzonymi wzorami pism. W sprawie o uregulowanie kontaktów może pomóc wzór wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *