Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny WZÓR pisma

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny? pismo rozpatrywać będzie sąd, zatem sporządzając taką prośbę, należy spełnić wymogi pisma procesowego, aby sąd mógł wniosek rozpatrzyć w normalnym trybie, bez wzywania wnioskodawcy do uzupełniania braków formalnych.

Pobierz wzór wniosku, który przygotowaliśmy, wydrukuj go i wypełnij, a następnie dostarcz do sądu.

Kategoria:

Zasadniczo, zamiana kary ograniczenia wolności polegającej na pracach społecznych na karę grzywny jest niemożliwa. Jednakże w szczególnie uzasadnionych przypadkach sąd może przychylić się do prośby o zmianę formy obowiązku wykonywania pracy.

Przyjmuje się wtedy, że 20 godzin prac społecznych równoważy 10% wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, że wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny pozwoli uniknąć konieczności ich wykonania, a kara pieniężna zostanie potrącona z wynagrodzenia.

W uzasadnieniu wniosku należy wskazać okoliczności, które potwierdzają potrzebę wydania orzeczenia przez sąd. Przykładowo, może to być charakter pracy (częste wyjazdy poza miejsce zamieszkania) czy też godziny wykonywania pracy (kolidujące z godzinami pracy skazanego).

Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny nie podlega opłacie, a w przypadku niekorzystnego postanowienia, skazanemu przysługuje zażalenie do sądu. Mamy jednak nadzieję, że przygotowany przez nas wniosek (zamiana kary prac społecznych na kare grzywny) zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Jeśli natomiast chcesz rozłożyć karę grzywny na raty <– pobierz ten wzór pisma.

2 opinie dla Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny WZÓR pisma

  1. Grzegorz T.

    z powodu wyjazdu za granicę nie byłem w stanie czynić prac społecznych, udało się zamienić pracę na karę grzywny (wyjazd za granicę). Polecam wzór wniosku.

  2. Mariusz D.

    bezproblemowo, polecam pismo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *