Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny? pismo rozpatrywać będzie sąd, zatem sporządzając taką prośbę, należy spełnić wymogi pisma procesowego, aby sąd mógł wniosek rozpatrzyć w normalnym trybie, bez wzywania wnioskodawcy do uzupełniania braków formalnych.

Pobierz wzór wniosku, który przygotowaliśmy, wydrukuj go i wypełnij, a następnie dostarcz do sądu.

Kategoria:

Zasadniczo, zamiana kary ograniczenia wolności polegającej na pracach społecznych na karę grzywny jest niemożliwa. Jednakże w szczególnie uzasadnionych przypadkach sąd może przychylić się do prośby o zmianę formy obowiązku wykonywania pracy.

Przyjmuje się wtedy, że 20 godzin prac społecznych równoważy 10% wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, że wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny pozwoli uniknąć konieczności ich wykonania, a kara pieniężna zostanie potrącona z wynagrodzenia.

W uzasadnieniu wniosku należy wskazać okoliczności, które potwierdzają potrzebę wydania orzeczenia przez sąd. Przykładowo, może to być charakter pracy (częste wyjazdy poza miejsce zamieszkania) czy też godziny wykonywania pracy (kolidujące z godzinami pracy skazanego).

Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny nie podlega opłacie, a w przypadku niekorzystnego postanowienia, skazanemu przysługuje zażalenie do sądu.

Jeśli natomiast chcesz rozłożyć karę grzywny na raty <– pobierz ten wzór pisma.

2 opinie dla Wniosek o zamianę prac społecznych na karę grzywny wzór

  1. Grzegorz T.

    z powodu wyjazdu za granicę nie byłem w stanie czynić prac społecznych, udało się zamienić pracę na karę grzywny (wyjazd za granicę). Polecam wzór wniosku.

  2. Mariusz D.

    bezproblemowo, polecam pismo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *