Wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane – wzór

(6 opinii klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane? aby pismo było skuteczne i przyniosło oczekiwany rezultat, powinno zawierać minimum informacji i oświadczenie woli wykonawcy dotyczące zwrotu kaucji gwarancyjne. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane.

Kategoria:

Wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane to gotowy do wypełnienia druk, przygotowany dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub wykonujących prace budowlane na podstawie umowy, bądź zlecenia. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego prac należy złożyć go do przedsiębiorstwa, na rzecz którego realizowane było zlecenie, aby odzyskać pieniądze zabezpieczone w ramach kaucji.

Kaucja gwarancyjna to przyjęta powszechnie praktyka stosowana w ramach umowy o pracę budowlane. Jej rolą jej motywowanie wykonawcy to wywiązania się ze swoich zobowiązań i prawidłowego wykonania robót. Środki zabezpieczają dodatkowo także usunięcie ewentualnych wad przedmiotu umowy.

W praktyce, pobranie kaucji sprowadza się zwykle do zatrzymywania części płatności z każdej faktury częściowej. Aby odzyskać zgromadzone w ten sposób fundusze, należy złożyć wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane po upływie obowiązującego okresu gwarancji lub rękojmi.

*Wzór pisma o zwrot kaucji za roboty budowlane koniecznie należy sporządzić w wersji papierowej!

6 opinii dla Wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej za roboty budowlane – wzór

 1. Marcin Żmuda

  Ok polecam wzór

 2. Arkadiusz Pieralski

  Polecam, dziękuję!

 3. Marta

  ok

 4. Karol Zawierucha

  OK@

 5. Kamil Cengiel

  wszystko w porządku

 6. Grzegorz Ciszewski

  bezproblemow, pismo dostałem na maila

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *