Wypowiedzenie umowy B2B – WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Umowa B2B traktowana jest jak umowa zlecenia, dlatego odnoszą się do niej te same przepisy Kodeksu Cywilnego. Zgodnie z jego postanowieniami, umowa B2B może zostać wypowiedziana przez usługobiorcę w każdym czasie. Co więcej, dający zlecenie nie może z góry zrzec się tego uprawnienia.

Wypowiedzenie umowy B2B można uzasadnić powodami natury obiektywnej (np. zmianami w prawie) lub powodami natury subiektywnej (np. nienależytym wykonywaniem umowy czy utratą zaufania). Zleceniodawca, który umowę wypowiada, powinien w takim wypadku zwrócić usługodawcy poczynione przez niego wydatki, a także zapłacić mu wynagrodzenie, odpowiadające zakresowi wykonanych czynności.

Jeśli rozwiązanie umowy następuje bez zaistnienia tak zwanych ważnych powodów, zleceniodawca musi liczyć się również z koniecznością naprawienia szkody powstałej po stronie zleceniobiorcy, a może nią być na przykład utracone na skutek wypowiedzenia umowy wynagrodzenie.

Wypowiedzenie umowy B2B może mieć skutek natychmiastowy – jeśli strony nie określą terminu wypowiedzenia w treści umowy. W interesie zleceniobiorcy będzie zatem dopilnowanie, aby zawrzeć w niej zapis określający maksymalnie długi okres wypowiedzenia – 1, 3 lub 6 miesięcy.

1 opinia dla Wypowiedzenie umowy B2B – WZÓR

  1. alex

    Ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *