Wypowiedzenie umowy pośrednictwa wzór

15,00 

Wypowiedzenie umowy pośrednictwa to oświadczenie składane przez jedną ze stron umowy. Dla swej skuteczności nie wymaga ono akceptacji drugiej strony. Ponieważ umowa pośrednictwa opiera się na stosunku wzajemnego zaufania, może zostać wypowiedziana bez ważnego powodu. Co więcej, strony nie mogą zrzec się z góry uprawnienia do jej wypowiedzenia.

Umowa pośrednictwa powinna zawierać postanowienie dotyczące jej wypowiedzenia, którym strony mają możliwość doprecyzowania warunków takiego rozwiązania stosunku prawnego, np. ograniczenia możliwości wypowiedzenia do konkretnych ważnych powodów.

Wypowiedzenie umowy pośrednictwa musi zawierać przede wszystkim dane określające oryginalną umowę, dane osobowe stron oraz treść wypowiedzenia zawierającą sformułowanie “wypowiadam umowę pośrednictwa…”.

Warto wiedzieć, że zobowiązanie wynikające z podpisania umowy wygasa po jej wypowiedzeniu w terminie umownym, ustawowym lub zwyczajowym, a jeśli niemożliwe jest odniesienie się do któregokolwiek z tych terminów, niezwłocznie po wypowiedzeniu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy pośrednictwa wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *