Wypowiedzenie umowy telewizji kablowej – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać wypowiedzenie umowy telewizji kablowej? w piśmie powinny znaleźć się informacje niezbędne dla ustalenia Ciebie jako klienta, a także oświadczenie woli dotycząc wypowiedzenia umowy abonenckiej. Aby uniknąć komplikacji i uchybienia terminu wypowiedzenia umowy, pobierz nasz wzór wypowiedzenia kablówki, który przygotowaliśmy.

Kategoria:

Jak rozwiązać umowę z kablówką nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów? wypowiedzenie takie to nic innego, jak jednostronne rozwiązanie umowy. Często, podpisując umowę z operatorem telewizji kablowej, kierujemy się chwilową promocją, po czym przychodzi czas jej wygaśnięcia i płacenia abonamentu zgodnie z cennikiem.

Często też chcemy rozwiązać umowę z kablówką, ponieważ zbliża się termin wygaśnięcia umowy, który uprawnia nas zgodnie z prawem do wypowiedzenia umowy.

Mimo wszystko wcześniejsze wypowiedzenie umowy telewizji kablowej przed upływem okresu umowy także jest możliwe. Za wcześniejsze rozwiązanie umowy nie zapłacimy żadnej kary, gdy dojdzie do zmiany warunków zawartej wcześniej umowy.

Przykładowo może to być sytuacja, w której kablówka straci jakiś kanał, który znajdował się w ofercie wykupionego pakietu kanałów. W takiej sytuacji można wcześniej wypowiedzieć umowę o świadczenie usług (Podstawa prawna art. 60a par. 2 Prawa telekomunikacyjnego).

Co musi zawierać wypowiedzenie umowy o telewizję kablową? aby cała procedura przeszła bez zbędnych komplikacji, należy w dokumencie zawrzeć wystarczającą ilość informacji wraz z klauzulą dotyczącą wypowiedzenia umowy.

Jak rozwiązać umowę z dostawcą telewizji kablowej? wypowiedzenie najlepiej dokonać drogą listowną, aby mieć dowód z poczty o nadaniu pisma z wypowiedzeniem, decydując się jednak na wypowiedzenie umowy kablówki drogą elektroniczną (np. przez e-mail), narażasz się na zagubienie maila – nie będąc w stanie dostarczyć pełnoprawnego potwierdzenia nadania tego e-maila.

1 opinia dla Wypowiedzenie umowy telewizji kablowej – wzór

  1. Teresa

    Umowę udało się wypowiedzieć – polecam pismo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *