Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać pismo do komornika o stan zadłużenia? aby komornik udzielił Ci odpowiedzi, pismo musi spełniać szereg wymogów formalnych, inaczej prośba taka spotka się z brakiem odpowiedzi. Aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór pisma. Wypełniony i podpisany wniosek należy dostarczyć do kancelarii komorniczej osobiście lub drogą pocztową. Wniosek o stan zadłużenia jest wolny od opłat.

Jak sprawdzić dług u komornika? Komornik nie ma prawa zatajać wysokości zadłużenia dłużnika – jest to bowiem dla niego informacja jawna. Zgodnie z obowiązującym prawem, komornik musi wyjawić dłużnikowi rzetelną informację o stanie jego zadłużenia na pisemne żądanie zainteresowanego.

Komornik nie udzieli takich informacji podczas spotkania czy przez telefon. Jedynie poprawnie wypełniony wzór pisma do komornika o stan zadłużenia obliguje go do wyjaśnień o stanie sprawy egzekucyjnej, w tym również wskazania konkretnej kwoty, jaka pozostała do spłaty zadłużenia.

Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia wymaga wypełnienia takich danych, jak:

 • dane osobowe wierzyciela,
 • sygnatura akt,
 • dane komornika, do którego składany jest wniosek.

Dłużnik nie musi podawać we wniosku powodu, w jakim chce uzyskać informacje o stanie swojego zadłużenia. Jeśli natomiast nie zna danych komornika, który prowadzi jego sprawę, pismo powinien przedłożyć u komornika właściwego z miejscem swojego zamieszkania.

3 opinie dla Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia

 1. Rebus44

  Pismo przydało się bardzo, komornik w ciągu tygodnia przesłał stan zadłużenia i listę wpłat moich na poczet długu, przeraziły mnie jednak koszty komornicze – są ogromne.

 2. Wanda Milska

  Polecam, wszystko ok!

 3. Jerzy Tubylski

  Szybka wysyłka e-mail, polecam wzór pisma do komornika!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *