Wzór pisma do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać pismo do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej? w piśmie znaleźć się powinno kilka niezbędnych do przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego – informacji.

Aby Twoje pismo nie zostało zignorowane, zachęcamy do pobrania wzoru, który przygotowaliśmy i w którym znalazły się wszelkie niezbędne elementy.

Kategoria:

Wzór pisma do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej to formularz, który może wykorzystać współwłaściciel obiektu, sąsiad lub inna osoba zainteresowana, jeśli wejdzie w posiadanie informacji, że na danej nieruchomości prowadzone są prace budowlane lub remontowo-budowlane wymagające uzyskania zgody nadzoru budowlanego.

Po otrzymaniu informacji o samowoli budowlanej Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane w związku z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego powinien wszcząć postępowanie administracyjne zmierzające do wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy.

Aby urząd bez zbędnej zwłoki podjął postępowanie, zgłaszający powinien zadbać, by jego zgłoszenie zawierało wszelkie niezbędne informacje. Z uwagi na powyższe warto sięgnąć po wzór pisma do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej.

Odpowiednio przygotowane zgłoszenie powinno zdeterminować organ do podjęcia m.in. czynności w terenie. Jeśli organ uzna rację skarżącego, może nałożyć na inwestora karę grzywny, a nawet nakazać rozbiórkę obiektu wybudowanego z naruszeniem prawa.

Podobne wyszukania:

 • zgłoszenie samowoli budowlanej pismo
 • zgłoszenie samowoli budowlanej wzór pisma
 • pismo do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Wzór pisma do nadzoru budowlanego o samowoli budowlanej

 1. Tolek

  Wzór pisma – jest OK – dzięki

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za opinię – pozdrawiamy!

 2. Adrian Czkalski

  pismo ok

 3. Grzegorz Wysimirski

  Mogę polecić.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *