Wzór pisma o odszkodowanie za złamanie

(1 opinia klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma o odszkodowanie za złamanie. Rodzaj złamania nie ma tutaj znaczenia, pismo można zastosować przy złamaniu ręki, nogi, biodra i innych części ciała, które uległy uszkodzeniu podczas zajścia zdarzenia.

Kategoria:

Aby wyegzekwować odszkodowanie od sprawcy zdarzenia (wypadku, stłuczki, kolizji), należy złożyć w zakładzie ubezpieczeń pismo w którym żądamy zadośćuczynienia z polisy sprawcy zdarzenia. Odszkodowanie za złamanie ma na celu zrekompensować poszkodowanemu szkody jakich doświadczył w związku z zajściem zdarzenia.

Wniosek o odszkodowanie za złamanie to dokument dzięki któremu towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobowiązane do wypłaty odszkodowania. Poszkodowany który sporządza taki wniosek powinien zawrzeć w nim jak najwięcej informacji dotyczących nie tylko samego zdarzenia w którym ucierpiał, ale także informacje dotyczące uszkodzenia ciała, mowa tu oczywiście o:

  • złamaniu ręki,
  • złamaniu nogi,
  • złamaniu palca,
  • złamaniu biodra,
  • złamaniu obojczyka,
  • itd.

Warto do wniosku o odszkodowanie za złamanie dołączyć dokumentację medyczną, która potwierdzi uszkodzenie ciała. Niestety sam wniosek bez dokumentacji medycznej nie będzie podstawą do wypłaty odszkodowania za złamanie, dlatego wszelkie okoliczności należy potwierdzić, załączając do wniosku stosowne dokumenty.

Warto też, aby wzór pisma o odszkodowanie za złamanie zawierało podstawę prawną i odwołanie się do przepisów prawnych. Oczywiście zamieszczenie w piśmie podstawy prawnej nie jest obowiązkowe, jednak powołując się na właściwe przepisy, pismo o odszkodowanie zyskuje na autentyczności i sprawia, że pracownik towarzystwa ubezpieczeniowego poważnie potraktuje nasze roszczenie o wypłatę odszkodowania.

Można również wnioskować o konkretną kwotę odszkodowania, nie jest to jednak obowiązkowe. Wysokość odszkodowania za złamanie powinna być adekwatna do poniesionych w związku z tym strat zdrowotnych, a także innych strat wynikających ze złamania:

np. brak możliwości zarobkowania przez złamaną rękę.

Jeśli natomiast chodzi o informacje dotyczące poniesionych obrażeń, to opis musi zawierać pewne szczegóły, a więc przede wszystkim rodzaj urazu np. złamanie, stłuczenie, zwichnięcie oraz precyzyjne określenie części ciała.

Co jeszcze wziąć pod uwagę starając się o odszkodowanie za złamanie? jeśli przez wypadek doszło do zwiększenie się kosztów utrzymania poszkodowanego np. przez konieczność zastosowania specjalnej diety, dojazdy dla placówki rehabilitacyjnej, przyjmowanie leków – to taką informację także należy zamieścić, wnosząc o zwrot tych kosztów!

Kończąc już, zamieszczam krótkie podsumowanie dotyczące pisma o odszkodowanie za złamanie:

  • podaj dokładne dane kontaktowe i osobowe
  • podaj dokładny numer polisy sprawcy zdarzenia
  • możesz podać kwotę odszkodowania za złamanie jakiej się domagasz,
  • dołącz załączniki do wniosku w postaci dokumentacji medycznej,
  • czekaj na kontakt ze strony firmy ubezpieczeniowej (maksymalnie 30 dni).

jak-wnioskować-o-odszkodowanie-za-złamanie

1 opinia dla Wzór pisma o odszkodowanie za złamanie

  1. Kamil Węgierek

    Polecam wzór pisma

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *