Wzór pisma o zwrot pieniędzy od sprzedającego

(1 opinia klienta)

10,00 

Jak napisać wniosek o zwrot pieniędzy od sprzedającego? aby pismo pociągało za sobą określone skutki prawne, musi się w nim znaleźć szereg ważnych informacji.

Dla ułatwienia Ci całego procesu odzyskiwania pieniędzy przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma o zwrot pieniędzy od sprzedającego.

Pamiętaj, że czas gra tutaj kluczową rolę, nie zwlekaj więc ze staraniami o zwrot wpłaconych pieniędzy bowiem szansa na ich odzyskanie z każdym dniem maleje.

Pismo o zwrot pieniędzy za towar niedostarczony lub za towar zwrócony wysłać należy do sprzedającego jak najszybciej, ponieważ jak pokazują statystyki, im później ubiegamy się o zwrot pieniędzy od sprzedającego, tym szanse na odzyskanie pieniędzy maleją w czasie.

Sprzedawca zobowiązany jest przez prawo, by przekazać zakupioną przez kupującego rzecz w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty zakupu, chyba że umowa między wami stanowi inaczej, jasno o tym mówi:

Art. 5431. Wydanie rzeczy kupującemu

§ 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

Aby ułatwić Ci odzyskanie pieniędzy, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pisma o zwrot pieniędzy od sprzedającego, pismo wystarczy jedynie pobrać, wydrukować i wypełnić danymi, a następnie dostarczyć sprzedającemu najlepiej listem poleconym, a dowód nadania listu zatrzymać, być może przyda Ci się on, jeśli zdecydujesz się na wejście na drogę sądową.

1 opinia dla Wzór pisma o zwrot pieniędzy od sprzedającego

  1. Alicja Napierała

    Dobrze przygotowany dokument!

    • Grzegorz Szwaciński

      Dziękuję Alicja!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *