Wzór rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

(1 opinia klienta)

15,00 

Rozwiązanie umowy o pracę może nastąpić na wiele sposobów – na skutek wygaśnięcia umowy, na skutek jej wypowiedzenia, bądź też na skutek rozwiązania umowy za porozumieniem stron. W ostatnim przypadku z inicjatywą zakończenia stosunku pracy może wyjść zarówno pracownik, jak i pracodawca. Powód rozwiązania umowy za porozumieniem stron nie jest istotny.

Wzór rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron można wykorzystać zarówno w przypadku sporządzania wspólnego dokumentu, jak i w przypadku składania takiej propozycji przez jedną ze stron. Jeśli pracodawca lub pracownik nie wyrażają zgody na takie zakończenie stosunku pracy, mogą wyrazić brak zgody w formie odpowiedniego zapisu z datą i podpisem na tym samym piśmie.

Jeśli jedna ze stron nie odpowie na wypełniony wzór rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron, uznaje się, iż nie wyraża zgody na takie zakończenie stosunku pracy. Chociaż odrzucenie propozycji nie wymaga formy pisemnej, to warto ją zachować, gdyż może mieć w przyszłości znaczenie dowodowe.

Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron nie jest ograniczone w zakresie obowiązującego okresu wypowiedzenia.

Wzór rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron może zakładać więc dowolny termin zakończenia stosunku pracy.

 

1 opinia dla Wzór rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron

  1. Julia Boniek

    Wszystko ok, polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *