Wzór ugody w sprawie o podział majątku

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Wzór ugody w sprawie o podział majątku to dokument, na podstawie którego w krótkim czasie może dojść do zakończenia sprawy o podział majątku dorobkowego pomiędzy byłymi małżonkami. Ugodę o podział majątku można zawrzeć w każdym czasie – przed sądem w trakcie postępowania działowego, przed mediatorem sądowym lub u notariusza.

Ugoda zawarta przed notariuszem może zostać przedłożona sądowi, co skutkować będzie wydaniem przez sąd postanowienia o umorzeniu postępowania w sprawie. Ugoda przed mediatorem powinna zostać zatwierdzona przez sąd. Strony mogą zawrzeć również umowę na piśmie, wykorzystując wzór ugody w sprawie o podział majątku, a następnie przedłożyć sądowi celem zatwierdzenia.

Przygotowany przez fachowca/prawnika wzór ugody w sprawie o podział majątku zawiera wszelkie niezbędne elementy i może okazać się najlepszym sposobem na polubowne rozwiązanie kwestii majątkowych po ustaniu małżeństwa – bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów oraz powoływania biegłych z zakresu szacowania nieruchomości.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wzór ugody w sprawie o podział majątku

  1. Kamikaze

    Polecam wzór ugody, wystarczy wypełnić i gotowe, pozdrawiam

    • Grzegorz Szwaciński

      Dziękujemy za pozytywną opinię!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *