Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać pismo do NFZ o zmianę terminu sanatorium? pismo do oddziału NFZ, który skierował nas do uzdrowiska, powinno spełniać kilka ważnych wymagań informacyjnych, aby rozpatrujący wniosek oddział NFZ mógł przeprowadzić postępowanie wyjaśniające i wyznaczyć nam nowy termin wyjazdu do sanatorium.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium.

Jak napisać pismo do NFZ o zmianę terminu sanatorium? z różnych względów (często od nas niezależnych) ustalony wcześniej przez NFZ termin wyjazdu do sanatorium krzyżuje nam nasze plany i sam wyjazd staje się bardziej problemem, a nie przyjemnością i czasem relaksu powiązanym z leczeniem.

Co robić w takiej sytuacji? aby wyjazd, na który tak długo czekaliśmy – nie przepadł, należy jak najszybciej powiadomić NFZ, że termin wyjazdu koliduje z naszymi planami, które nieoczekiwanie zmieniły się.

Jak zmienić termin wyjazdu do sanatorium? w przypadku zmiany terminu leczenia uzdrowiskowego my, jako świadczeniobiorcy powinniśmy bezzwłocznie powiadomić o tym fakcie NFZ, wysyłając niniejszy wniosek o zmianę terminu, do wniosku koniecznie dołączyć należy potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które otrzymaliśmy pocztą.

Oddział Funduszu NFZ, który przysłał nam skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, przeprowadzi postępowanie wewnętrzne, w którym uzna nasz wniosek o przesunięcie terminu wyjazd. W dalszej kolejność NFZ wyznaczy nowy termin realizacji skierowania.

Pamiętać należy, że NFZ podejmie decyzję, czy uznać nasz wniosek o zmianę terminu pobytu w sanatorium za zasadny, najważniejsze dla NFZ będzie więc uzasadnienie, dlaczego nie możemy zrealizować wyjazdu do sanatorium w zaproponowanym przez NFZ terminie.

Warto więc oprócz uzasadnienia wniosku, dołączyć do niego jakąkolwiek dokumentację, która potwierdzi to, co napisaliśmy w uzasadnieniu.

  • Dla przykładu: jeśli chcemy zmienić termin wyjazdu do sanatorium z powodu wyjazdu za granicę, należy dołączyć dokument potwierdzający wyjazd za granicę, może to być kontrakt, umowa o pracę, dokument potwierdzający termin wycieczki, itd.
  • Jeśli zmiana terminu sanatorium wynika z choroby, lub wypadku – należy dołączyć do wniosku kopię dokumentacji medycznej (wypis ze szpitala, ksero prześwietlenia zwichniętej kostki itd.).
  • Rezygnacja z terminu leczenia uzdrowiskowego może być spowodowana koniecznością zapewnienia bliskim opieki, jeśli więc dla przykładu małżonek, z którym mieszkamy, uległ wypadkowi i nie będziemy mogli wyjechać do sanatorium z powodu zapewnienia mu opieki.
  • Jeśli natomiast składamy pismo do NFZ o zmianę terminu sanatorium z powodu koronawirusa, należy podać w uzasadnieniu, że termin wyjazdu do sanatorium zbiega się z terminem szczepienia na COVID-19, może być i tak, że po prostu boimy się wyjechać do sanatorium w obawie o zarażenie koronawirusem, wtedy w uzasadnieniu wniosku należy powołać się na tę właśnie okoliczność.

Należy też pamiętać, że brak pisemnego uzasadnienia i udokumentowania wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium uzdrowiskowego zostanie potraktowane jako nieuzasadniony zwrot skierowania, co oznaczać będzie, że prawdopodobnie spadniemy z powrotem na koniec kolejki.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008 r. Nr 164 poz. 1027 ze zm.).

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Wzór wniosku o przesunięcie terminu pobytu w sanatorium

  1. Aleksandra

    Udało się porozumieć z NFZ, dzięki.

    • Grzegorz Szwaciński

      Miło nam, że mogliśmy pomóc!

  2. Janina R.

    wszystko ok

  3. Bożena Witaska

    ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *