Zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności – wzór

15,00 

Kategoria:

Dłużnikowi i wierzycielowi przysługuje zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności przez sąd. Można złożyć je w terminie 7 dni. W przypadku wierzyciela termin do wniesienia zażalenia liczy się od dnia wydania tytułu wykonawczego lub od dnia zawiadomienia go o utworzeniu tytułu wykonawczego/postanowienia odmownego. Z kolei w przypadku dłużnika, termin ten biegnie od dnia, w którym doręczono mu zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.

Zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności składa się do sądu, który wydał zaskarżone postanowienie. Ze względu na fakt, iż sąd nie sprawdza kwestii merytorycznych związanych z obowiązkiem świadczenia, może okazać się, że nadał klauzulę wykonalności bez podstaw do jej nadania. Warto więc bronić się przed bezprawną egzekucją, poprzez zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności sporządzone w formie pisemnej.

Zażalenie musi spełniać pewne wymogi formalne. Wzór zażalenia na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności będzie zawierał więc między innymi nazwy stron, oznaczenie sądu, oznaczenie rodzaju pisma, oznaczenie postanowienia, sygnaturę akt sprawy, wskazanie zarzutów wobec postanowienia wraz z uzasadnieniem, podpis osoby składającej zażalenie oraz listę załączników, w tym dowód uiszczenia opłaty od zażalenia.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *