Zażalenie na postanowienie o odmowie warunkowego przedterminowego zwolnienia – wzór

15,00 

Kategoria:

Zażalenie na postanowienie o odmowie warunkowego przedterminowego zwolnienia przysługuje skazanemu, którego wniosek o przedterminowe zwolnienie z reszty odbywania kary pozbawienia wolności został oddalony przez sąd pierwszej instancji. Składając zażalenie na postanowienie o odmowie warunkowego przedterminowego zwolnienia skazany wykazać musi, że spełnia przesłanki, by sąd orzekł zgodnie z jego wnioskiem.

Szczególne znaczenie będzie mieć prognoza kryminologiczno – społeczną jego osoby, a także zachowanie skazanego po popełnieniu przestępstwa i w czasie odbywania kary. W zażaleniu skazany powinien odnieść się do postępów, które poczynił w zakładzie karnym – podjęcie nauki, pracy zarobkowej, terapii zajęciowej, a także utrzymywanie dobrych relacji z personelem więziennym i ze współosadzonymi oraz kontaktu z rodziną.

Skazany powinien zadbać o pozytywną opinię dyrektora zakładu karnego, załączając ją do zażalenia. Przygotowując odwołanie, skazany może sięgnąć po wzór zażalenia na postanowienie o odmowie warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zażalenie na postanowienie o odmowie warunkowego przedterminowego zwolnienia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *