Czy adaptacja strychu wymaga zgody sąsiadów w bloku? Oczywiście, że tak! Przyłączenie strychu do istniejącego mieszkania lub wydzielenie i przekształcenie strychu w mieszkanie wymaga zgody wszystkich lokatorów mieszkających w danym budynku wielorodzinnym.
Pisemna zgoda sąsiadów
Aby przystąpić do operacji przekształcenia strychu lub poddasza w mieszkanie, należy uzyskać pisemne zgody sąsiadów mieszkających w bloku. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiej zgody, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody, który pobierzesz powyżej.
Formalności związane z adaptacją poddasza na cele mieszkaniowe jest sporo, najważniejszym warunkiem, otwierającym drogę do dalszych działań jest właśnie uzyskanie pisemnej zgody sąsiadów na przekształcenie poddasza, czyli na zmianę sposobu użytkowania powierzchni znajdującej się na strychu.
Bez względu na rangę remontu (czy będzie to duża ingerencja w strukturę budynku wielorodzinnego, czy też niewielki remont poddasza) na adaptację strychu muszą zgodzić się wszyscy współwłaściciele nieruchomości.
Uchwała przez wspólnotę
Adaptacja strychu we wspólnocie mieszkaniowej odbywa się przez głosowanie na zebraniu, w którym udział biorą członkowie zarządu wspólnoty.
Jeśli uzyskaliśmy zgodę sąsiadów na przekształcenie strychu, wspólnota mieszkaniowa także powinna wyrazić taką zgodę. Zastosowanie znajduje tu ustawa z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali.
Podobne wzory pism:
M i T Nosowscy –
Dzień dobry, polecam wzór zgody, pozdrawiamy M i T Nosowscy
Grzegorz Szwaciński –
Dziękujemy!