Zgoda na montaż klimatyzacji – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Zgoda na montaż klimatyzacji to pismo przydatne dla osób zainteresowanych montażem klimatyzacji w bloku spółdzielni mieszkaniowej. Klimatyzacja typu split wymaga montażu jednostki zewnętrznej na elewacji lub na balkonie, dlatego wykonanie inwestycji wiąże się z koniecznością uzyskania zgody zarządcy budynku.

Zgoda na montaż klimatyzacji często musi zawierać określone przez spółdzielnię informacje, dotyczące jednostki zewnętrznej i jej montażu.

Inwestor musi zwykle zawrzeć we wniosku deklarowaną głośność pracy urządzenia, jego wielkość, miejsce montażu oraz sposób odprowadzania skroplin. Niedopuszczalne jest uwalnianie płynu w sposób, który spowodowałby na przykład zacieki na elewacji budynku.

Przed wydaniem zgody na montaż klimatyzacji spółdzielnia dokona analizy uciążliwości urządzenia dla innych mieszkańców, a także określi ewentualne warunki techniczne montażu. Bardzo często zarządcy wyrażają zgodę jedynie na montaż jednostki zewnętrznej na balkonie przyległym do mieszkania, zaś skropliny nakazują skierować na przykład do istniejącej kanalizacji.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Zgoda na montaż klimatyzacji – wzór

  1. Piotr Rębalski

    Pismo jest ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *