Zgoda pracownika na monitoring WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać zgodę pracownika na monitoring w miejsc pracy? pismo powinno zawierać najważniejsze elementy niezbędne w tego typu sprawach. Najważniejszym, lecz nie jedynym elementem będzie oczywiście oświadczenie woli pracownika, że został powiadomiony o zainstalowaniu monitoringu wideo w zakładzie pracy.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia i wydrukowania wzór zgody pracownika na monitoring.

Zgoda pracownika na monitoring (informacja dla pracowników o monitoringu) jest niezbędna, aby w danym zakładzie pracy mógł zostać wprowadzony monitoring wizyjny pracowników – monitoring obrazu bez zapisu dźwięku. Każdy pracodawca przed wprowadzeniem monitoringu zobowiązany jest więc poinformować swoich pracowników, że w miejscu pracy stosowany jest lub będzie stosowany w przyszłości monitoring.

Informacja o monitoringu może zostać przekazana pracownikom w formie ustnej, w treści wiadomości e-mailowej, obwieszczeniem w internecie lub obwieszczeniem na tablicy informacyjnej danego zakładu pracy, a także listownie nie później niż na dzień przed uruchomieniem monitoringu.

Informacja o zamiarze wprowadzenia monitoringu wizyjnego powinna zawierać cel prowadzenia monitoringu, zakres monitoringu oraz sposób zastosowania. Następnie pracodawca zobowiązany jest otrzymać zgodę pracownika na monitoring. Przy czym pamiętać należy, że zgoda pracownika na monitoring dla celów dowodowych powinna przybrać formę pisemnego oświadczenia, dlatego pomocnym okazać się może gotowy wzór zgody pracownika na monitoring.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Zgoda pracownika na monitoring WZÓR

  1. Marcin Masalski

    Pismo jest ok, pozdrawiam M.M.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *