Zgoda sąsiada na budowę ogrodzenia w granicy – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać zgodę sąsiada na budowę ogrodzenia w granicy? pismo, aby pociągało za sobą skutki prawne, musi zostać odpowiednio sporządzone. W piśmie powinny więc znaleźć się niezbędne elementy określające nie tylko dokładne dane obu stron, ale też prawidłowo określone oświadczenie sąsiada, że wyraża zgodę na postawienie ogrodzenia na granicy obu działek.

zgoda-sasiada-na-budowe-ogrodzenia-w-granicy-wzor-pdf-docZgoda sąsiada na budowę ogrodzenia w granicy jest konieczna i najlepiej mieć ją piśmie, aby po postawieniu kosztownego ogrodzenia nie okazało się, że sąsiad nagle zmienił zdanie i nie wyraża zgody na postawienie ogrodzenia w granicy.

Jak wiadomo, odgrodzenie dwóch działek zawsze leży w interesie obu sąsiadujących stron, niestety i od tej reguły zdarzają się wyjątki. Z pewnością warto porozmawiać z sąsiadem, zanim zaczniemy stawiać ogrodzenie, być może oprócz pisemnej zgody na postawienie ogrodzenia w granicy, sąsiad dołoży się do jego wzniesienia i późniejszym utrzymaniu ogrodzenia w należytym stanie.

Czy można postawić ogrodzenie w granicy działki bez zgody sąsiada? można, jednak ze względu na uciążliwość sąsiada, ogrodzenie należy postawić nie w samej granicy obu działek, a wciągnąć ogrodzenie na swój teren, by mieć do niego dostęp z obu stron, bez konieczności wchodzenia na teren problematycznego sąsiada.

Mimo wszystko warto postarać się o zgodę sąsiada na budowę ogrodzenia w granicy, bo w ten sposób ułatwimy sobie wiele rzeczy. Taką pisemną zgodę warto zachować na przyszłość, w razie potencjalnych problemów z sąsiadem.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Zgoda sąsiada na budowę ogrodzenia w granicy – wzór

 1. Janek

  Wszystko jest ok, polecam wzór

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Janek.

 2. Mariusz Dypczak

  OK, pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *