Zgoda sąsiada na budowę wiaty w granicy wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Zgoda sąsiada na budowę wiaty w granicy to przydatny schemat pisma, które może okazać się niezbędne w celu rozpoczęcia prac nad planowaną inwestycją. Należy wiedzieć, że chociaż formalnie zgoda sąsiada na budowę w granicy nie jest wymagana, to właściciele przylegających do terenu posesji mogą skutecznie utrudnić inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę, a także sam przebieg całej inwestycji.

Zgoda sąsiada na budowę wiaty w granicy będzie potrzeba, jeśli obiekt ma stanąć w odległości 1,5 m lub mniejszej od granicy działki. Budowa takiego obiektu swoim oddziaływaniem wpływa bowiem na teren sąsiedni i wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Jeśli wiata stanie w tak bliskiej odległości od posesji sąsiedniej, to jej właściciel będzie uznany za stronę w postępowaniu.

Pozwoli mu to uzyskać wgląd do akt (także dokumentacji projektowej), wnosić wnioski, zażalenia i odwołania, a nawet złożyć skargę do sądu administracyjnego. Warto więc przed rozpoczęciem inwestycji uzyskać pisemną zgodę sąsiada, która pozwoli uniknąć tego typu problemów.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Zgoda sąsiada na budowę wiaty w granicy wzór

  1. Karol Usydus

    Wzór zgody jest okej, można pobrać.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *