Zgoda sąsiada na przyłącze prądu wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak sporządzić zgodę sąsiada na przyłącze prądu? pismo takie powinno spełniać wszystkie wymogi dla tego typu pism, w piśmie oprócz danych sąsiada/sąsiadów powinno znaleźć się oświadczenie woli sąsiada dotyczące przyłączenia prądu i możliwości wykonania robót na jego działce.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego oświadczenia, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór zgody sąsiada na przyłącze energetyczne.

Zgoda sąsiada na przyłącze energetyczne, a dokładniej zgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada jest w wielu przypadkach niezbędna. Aby zrobić przyłącze prądu do nowo budowanego domu, potrzebujesz pisemną zgodę sąsiada. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór zgody sąsiada na przyłącze prądu. Zgodę należy pobrać, wydrukować, a następnie wypełnić i dać sąsiadowi do podpisania.

Niestety żaden operator nie dokona przyłącza prądu, jeśli jako właściciel działki nie dostarczymy podpisu lub podpisów sąsiadów, na których teren będzie musiała wejść ekipa podłączająca prąd.

W przypadku problemów z uzyskaniem zgody sąsiada na podłączenie do prądu należy wystąpić do sądu z odpowiednim wnioskiem – jest to jednak ostateczność. W niektórych przypadkach, aby uniknąć ewentualnego sporu sądowego, można złożyć sąsiadowi propozycję w postaci wynagrodzenia za udostępnienie jego działki.

Podstawa prawna:

Art. 145. (Droga konieczna)

§ 1. Jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należących do tej nieruchomości budynków gospodarskich, właściciel może żądać od właścicieli gruntów sąsiednich ustanowienia za wynagrodzeniem potrzebnej służebności drogowej (droga konieczna).

Jeśli mimo wszelkich podejmowanych czynności, aby uzyskać zgodę sąsiada na przyłącze prądu, sąsiad nadal nie wyraża zgody, należy wejść na drogę postępowania sądowego i złożyć do sądu rejonowego (wydział cywilny) wniosek o ustanowienie służebności gruntowej.

We wniosku takim trzeba podać swoje dane osobowe, a także dane właścicieli wszystkich działek, przez które przechodzić będzie służebność gruntowa. Sąd wtedy przeprowadza dowód z oględzin w miejscu nieruchomości i orzeka wynagrodzenie dla sąsiadów, przez których działki przebiegać będzie kabel.

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Zgoda sąsiada na przyłącze prądu wzór

 1. Kajetan Mazurkiewicz

  Szybki kontakt (bardzo to sobie cenię) – dziękujemy też za pomoc w napisaniu pisma.

  • Grzegorz Szwaciński

   Cieszę się, że mogliśmy Ci pomóc!

 2. Krystian Opałka

  Polecam, szybka wysyłka wzoru, dobry kontakt.

 3. Jarosław D.

  OK!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *