Zgoda współwłaściciela na wykonanie robót budowlanych – wzór

15,00 

Zgoda współwłaściciela na wykonanie robót budowlanych to schemat dokumentu, jaki należy posiadać w przypadku chęci rozpoczęcia jakichkolwiek prac – remontowych lub budowlanych – na terenie nieruchomości, która ma więcej niż jednego właściciela.

Zgoda współwłaścicieli budynku na wykonanie robót budowlanych jest bowiem dowodem stwierdzającym prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – odnoszące się do tego oświadczenie stanowi z kolei załącznik niezbędny w procesie ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Jeśli inwestor nie posiada zgody współwłaścicieli na wykonanie robót budowlanych ani zgody zastępczej wydanej przez sąd powszechny, to może zostać wezwany do dokonania czynności, które przywrócą obiekt do stanu poprzedniego.

Jest to uzasadnione przepisami prawa budowlanego. Taka decyzja może zostać podjęta nie tylko w przypadku niezgodności z przepisami technicznymi, ale również w przypadku nieprawidłowego zbadania przez organy nadzoru budowlanego prawa inwestora do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda współwłaściciela na wykonanie robót budowlanych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *