Zgoda współwłaściciela na wypłatę odszkodowania – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Zgoda współwłaściciela na wypłatę odszkodowania to pismo dzięki któremu współwłaściciel ruchomości lub nieruchomości wyrazi zgodę na wypłacenie drugiej osobie odszkodowania za poniesione straty. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór zgody współwłaściciela na wypłatę odszkodowania.

Zgoda współwłaściciela na wypłatę odszkodowania to dokument, który należy wypełnić i dołączyć do dyspozycji wypłaty odszkodowania. Pismo jest niezbędne w procesie likwidacji szkody. Jeśli w dokumentacji zabraknie go lub zostanie ono wypełnione nieprawidłowo, wypłata odszkodowania będzie wstrzymana i opóźni się do czasu przesłania firmie ubezpieczeniowej kompletu obowiązujących dokumentów.

Zgoda współwłaściciela na wypłatę odszkodowania dotyczy wyrażenia zgody na przelanie środków z tytułu odszkodowania na rachunek bankowy, który nie jest wyłączną własnością osoby poszkodowanej.

Pismo znajduje więc zastosowanie przede wszystkim w przypadku małżeństw posiadających wspólne konto bankowe. Wypełniony dokument należy dołączyć do poprawnie sporządzonej dyspozycji wypłaty odszkodowania, aby jak najszybciej uzyskać należne świadczenie. Pismo jest wymagane przez każdego ubezpieczyciela, ponieważ informuje, komu należy przyznać wypłatę.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Zgoda współwłaściciela na wypłatę odszkodowania – wzór

  1. Mariusz Rogala

    OKEJ

  2. Luna38

    wszystko w porządku!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *