Zobowiązanie do spłaty długu WZÓR

15,00 

Kategoria:

Zobowiązanie do spłaty długu to oświadczenie, na podstawie którego dłużnik zobowiązuje się do dobrowolnego uregulowania długu na wcześniej ustalonych z wierzycielem zasadach – termin wpłat, wysokość raty, rozliczenie kosztów ubocznych, w tym odsetek. Złożenie przedmiotowego oświadczenie może pozwolić dłużnikowi uniknąć dodatkowych i niepotrzebnych kosztów związanych z postępowaniem windykacyjnym, sądowym, a następnie egzekucyjnym.

Na jego podstawie wierzyciel może bowiem zrezygnować z przymusowego dochodzenia zapłaty, pozwalają dłużnikowi wywiązać się z zawartego wcześniej porozumienia. Niemniej jednak warto wiedzieć, że zobowiązanie do spłaty długu może złożyć również osoba trzecia (niebędąca dłużnikiem).

Natomiast wierzyciel nie może odmówić przyjęcia świadczenia od osoby trzeciej, jeśli należność jest już wymagalna. Powyższe wynika wprost z przepisów kodeksu cywilnego. Warto dodać, że oświadczenie o spłacie długu dla celów dowodowych powinno zostać zawarte na piśmie. Pomocnym może okazać się wzór zobowiązania do spłaty długu.

Podobne:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zobowiązanie do spłaty długu WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *