Zwrot kaucji gwarancyjnej wzór pisma

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Zwrot kaucji gwarancyjnej wzór powinien nastąpić do prawidłowym wykonaniu i odebraniu wcześniej umówionych robót budowlanych. Zaznaczyć należy, że z kaucją gwarancyjną mamy najczęściej do czynienia przy umowach budowlanych. Istotą kaucji gwarancyjnej jest bowiem zabezpieczenie prawidłowego wykonania umowy – kaucjodawca przekazuje określoną ilość pieniędzy kaucjobiorcy, który nie może z nich skorzystać, zobowiązuje się on jednak do zwrotu podjętych środków po prawidłowym wykonaniu postanowień umowy.

Zwrot kaucji gwarancyjnej wzór następuje zatem najczęściej wraz z rozliczeniem inwestycji. Należność z kaucji gwarancyjnej może zostać zwrócona w formie gotówkowej lub potrącona z przysługujących stronom wierzytelności.

Jeśli kontrahenci nie wskazali żadnej daty zwrotu kaucji lub sposobu rozliczenia we wcześniej zawartej umowie o roboty budowlane, kaucjodawca powinien wezwać kontrahenta do jej zwrotu. W takim przypadku warto posłużyć się profesjonalnie przygotowanym wzorem wezwania o zwrot kaucji gwarancyjnej pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.

1 opinia dla Zwrot kaucji gwarancyjnej wzór pisma

  1. Oberek

    Kaucję gwarancyjną udało się odzyskać, dziękuję bardzo za pomoc!

    • Grzegorz Szwaciński

      Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *