Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

15,00 

Kategorie: , ,

Umowa ugody dłużnik-wierzyciel to element windykacji polubownej. Umowę zawiera się przed skierowaniem sprawy do sądu. Celem takiej ugody jest bowiem uniknięcie długotrwałego procesu.

Umowa ugody dłużnik-wierzyciel prowadzi do polubownego zakończenia sporu. Obie strony zobowiązują się do przestrzegania postanowień zawartej ugody, dokonując wzajemnych ustępstw. Postanowienia te strony wypracowują wcześniej w toku wspólnych negocjacji.

Wzór umowy ugody dłużnik-wierzyciel przewiduje rozwiązania w postaci wydłużenia terminu płatności, rozłożenia zobowiązania na raty, umorzenia odsetek w całości lub w części, zmniejszenie zobowiązania o ustaloną kwotę, czy też wycofanie złożonego już pozwu sądowego. We wzorze dokumentu obecne są również inne niezbędne elementy umowy, takie jak data i miejsce sporządzenia oraz określenie stron.

Umowa ugody dłużnik-wierzyciel powinna określać sposób i harmonogram spłaty zadłużenia. Opcjonalnie może określać także sposoby zabezpieczenia wykonania ugody przez dłużnika, np. ustanowienie hipoteki.

Aby ugoda z wierzycielem przyniosła oczekiwany efekt, obie strony powinny iść sobie na pewne ustępstwa!

Podobne:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *