Prawo karne

wniosek-o-warunkowe-przedterminowe-zwolnienie-wzor-doc-pdf

Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie wzór

Warunkowe zwolnienie daje szansę skazanemu na odbycie reszty orzeczonej kary nie w zakładzie karny, lecz na wolności. W czasie wykonywania warunkowego przedterminowego zwolnienia pozbawiony wolności ma szansę normalnie żyć, zajmować się rodziną i pracą. Musi jednak robić postępy resocjalizacyjne, a przede wszystkim współpracować z kuratorem sądowym, pod którego jest dozorem. Jeśli pozbawiony wolności przejdzie pozytywnie …

Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie wzór Czytaj więcej:

promesa-zatrudnienia-tymczasowo-aresztowanego-wzor-doc-pdf

Promesa zatrudnienia skazanego i tymczasowo aresztowanego WZÓR

Kodeks karny wykonawczy przewiduje możliwość podjęcia pracy przez osobę osadzoną. Korzyść z zatrudnienia skazanego i tymczasowo aresztowanego płynie zarówno dla niego samego, jak i dla zakładu karnego. Pozbawiony wolności, który wykonuje pracę, ma szansę na szybszą resocjalizację, uzyskanie dochodu oraz wcześniejsze wyjście z zakładu karnego. Szansę na opuszczenie więzienia przed czasem ma również osadzony, który …

Promesa zatrudnienia skazanego i tymczasowo aresztowanego WZÓR Czytaj więcej:

spożywanie_alkoholu_w_miejscu_publicznym

Zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym, prawda czy mit?

Jednym z bardziej powszechnie znanych w naszym społeczeństwie wykroczeń jest spożywanie alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Pytając się przeciętnego przechodnia o miejsca, w których nie wolno konsumować „napojów procentowych”, ten odpowie z pełnym przekonaniem „miejsca publiczne”. W niniejszym artykule pochylimy się nad problematyką prawną wskazanego zakazu, odpowiadając jednocześnie na pytanie, które może dla wielu …

Zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym, prawda czy mit? Czytaj więcej:

dowody z zatrutego drzewa

Dowody uzyskane w  wyniku przestępstwa, czyli owoce zatrutego drzewa w postępowaniu karnym

W ostatnich dniach dość popularnym tematem w mediach jest kwestia oparcia przez sąd rozstrzygnięcia na dowodach pochodzących bezpośrednio z czynu zabronionego. Wiąże się to z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2015 roku nowelizacji kodeksu postępowania karnego, a  w szczególności z powstaniem regulacji art. 168a. Czy rzeczywiście od 1 lipca 2015 roku w polskim …

Dowody uzyskane w  wyniku przestępstwa, czyli owoce zatrutego drzewa w postępowaniu karnym Czytaj więcej:

oszustwa internetowe

Oszustwo internetowe – konsekwencje prawne które MUSISZ znać!

Dziś o tym, czym jest oszustwo internetowe i jakie grożą za to konsekwencje. Trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez korzystania z możliwości, jakie oferuje nam sieć Internet. Jedną z wielu dziedzin, na które ogromny wpływ ma ta najnowocześniejsza forma wymiany informacji, jest z pewnością handel. Z roku na rok zwiększa się liczba …

Oszustwo internetowe – konsekwencje prawne które MUSISZ znać! Czytaj więcej:

posiadanie narkotyków

Posiadanie narkotyków – prawne konsekwencje ich posiadania

W dzisiejszym artykule poruszony zostanie temat ewentualnej odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków. Abstrahując od dyskusji na temat zasadności karania posiadania narkotyków, szczególnie tych zaliczanych do grupy „miękkich”, trzeba podkreślić, że co do zasady, w obecnym stanie prawnym posiadanie narkotyków jest przestępstwem. Ponadto należy stwierdzić, że kwestie tego, co i w jakich przypadkach grozi za takie …

Posiadanie narkotyków – prawne konsekwencje ich posiadania Czytaj więcej:

znieważenie funkcjonariusza!

Znieważenie funkcjonariusza – [SPRAWDŹ] prawne konsekwencje

Dziś o tym, czym jest znieważenie funkcjonariusza i jakie grożą za to konsekwencje. Często, z opowieści znajomych lub z doniesień medialnych możemy dowiedzieć się o trudnych do uzasadnienia interwencjach Policji, lub Straży Miejskiej. Niejednokrotnie mamy też do czynienia z sytuacjami, w których to my sami zwracamy się do tych służb z prośbą o pomoc, a …

Znieważenie funkcjonariusza – [SPRAWDŹ] prawne konsekwencje Czytaj więcej:

Jak huczna (w świetle prawa) może być zabawa sylwestrowa?

Sytuacja, która może przytrafić się nieomal każdemu. Organizujemy imprezę sylwestrową, zapraszamy znajomych, otwieramy szampana – jednego, drugiego, trzeciego, po czym przychodzi godzina 22.00 a wraz z nią… Policja wezwana przez sąsiadów. Jak głośna może być zabawa sylwestrowa? Pojawia się wybór – albo natychmiastowy koniec balangi (wszak dziwnie kończyć sylwestra przed nastaniem Nowego Roku), albo usiłowanie …

Jak huczna (w świetle prawa) może być zabawa sylwestrowa? Czytaj więcej: