Skarga na firmę windykacyjną – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać skargę na firmę windykacyjną? aby pismo spełniło wymagania i zostało poważnie potraktowane przez windykatorów, pobierz wzór, który przygotowaliśmy. Skargę na firmę windykacyjną wystarczy jedynie pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać listem poleconym na adres nękającej Cię firmy windykacyjnej (adres windykacji znajdziesz w internecie lub w korespondencji, którą od nich otrzymujesz).

Skarga na firmę windykacyjną bądź skarga na windykatora to Twoja szansa na zatrzymania działań windykacyjnych skierowanych w Twoim kierunku. Pozostanie biernym i niereagowanie na działania podejmowane przez windykację nie przyniesie nic dobrego, ponieważ jeśli windykator zajmujący się Twoim długiem dojdzie do wniosku, że ignorujesz go, to zapewne zapadnie decyzja o zwiększeniu intensywności działań windykacyjnych.

Niestety w dzisiejszych czasach większość działań firm windykacyjnych przekracza normy prawne, wywierając na dłużniku presję oraz strach. Często dochodzi też do działań terenowych, gdzie windykator odwiedza miejsce zamieszkania dłużnika, jego miejsce pracy, coraz częściej zdarza się także, że windykatorzy terenowi rozmawiają o długach dłużnika z jego sąsiadami czy rodziną.

Niereagowanie i dawanie przyzwolenia na tego typu windykację może prowadzić tylko do jednego: do jeszcze cięższej i stresującej dla dłużnika windykacji. Dlatego, jeśli firma windykacyjna w Twoim mniemaniu łamie prawo, nękając Cię czy zastraszając – reaguj zdecydowanie. Jeśli natomiast skarga na firmę windykacyjną nie daje żadnego skutku, warto złożyć skargą na firmę windykacyjną do UOKiK.

Firmy windykacyjne boją się UOKiK ze względu na wysokość kar, jakie instytucja ta na nie nakłada.

1 opinia dla Skarga na firmę windykacyjną – wzór

  1. Kamil Durczyński

    pobrana właśnie skarga na windykatora jest jak najbardziej ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *