Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

(2 opinie klienta)

15,00 

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV można złożyć w wyjątkowych sytuacjach, czyli w obliczu zdarzeń losowych czy szczególnych względów społecznych. Pismo składa się osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV musi zawierać komplet informacji, pozwalających na identyfikację dłużnika. W piśmie powinny więc znaleźć się takie dane, jak imię i nazwisko, adres abonenta oraz jego indywidualny numer identyfikacyjny. Wzór wniosku o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV przewiduje również podanie okresu i kwoty zadłużenia, a także uzasadnienia niepłacenia abonamentu.

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV należy złożyć wraz z dokumentami, które potwierdzą trudną sytuację finansową (zaświadczenie o bezrobociu, zaświadczenie o osiąganych dochodach, kserokopię zeznania podatkowego za ostatni rok itp.), a w przypadku gdy uzasadnieniem jest przypadek losowy np. aktem zgonu członka rodziny.

Argumentem, który usprawiedliwi niepłacenie abonamentu będą także szczególne względy społeczne, czyli na przykład likwidacja lub upadłość firmy.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

  1. Krzysztof Gałużny

    Polecam pismo, szybki i sprawnie.

  2. Marcelina Stawska

    wszystko okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *