Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

(1 opinia klienta)

10,00 

Jak napisać wniosek do komornika o zwrot pieniędzy? we wniosku muszą się znaleźć wszystkie niezbędne dane i elementy pisma, aby komornik wniosku nie zignorował ze względu na braki formalne. Dla ułatwienia Ci walki o swoje prawa przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór pisma do komornika o zwrot pieniędzy. Pismo do komornika o zwrot pieniędzy należy dostarczyć komornikowi osobiście lub wysłać listem poleconym na adres kancelarii komorniczej.

Jak odzyskać od komornika pieniądze, które komornik bezprawnie zajął? jedynym sposobem na odzyskanie środków bez względu na okoliczności ich zajęcia, jest złożenie pisemnego wniosku do komornika o zwrot pieniędzy.

Jak wiadomo, komornicy bardzo często najpierw zajmują środki, a dopiero później toczą się sprawy, odnośnie zasadności zajęcia tych pieniędzy. Jeśli więc komornik zajął Ci pieniądze niezgodnie z prawem, to masz prawo walczyć o swoje prawa, składając pismo do komornika o zwrot pieniędzy.

W jakich sytuacjach można ubiegać się o zwrot pieniędzy od komornika? są to najróżniejsze sytuacje, których nie sposób wszystkich wymienić, może to być choćby sytuacja w której:

  • komornik zajął 500+,
  • komornik zajął alimenty,
  • komornik zajął pieniądze osoby trzeciej,
  • komornik zajął pieniądze za przedawniony dług,
  • komornik zajął środki na poczet spłaconego już długu,
  • komornik zajął pieniądze już potrącone przez innego komornika,
  • itd.

Jeśli jako dłużnik nie podejmiesz żadnych czynności, komornik przy następnym okresie rozliczeniowym ponownie zajmie Ci kwotę pieniędzy. Dlatego należy działać bardzo szybko, aby zdążyć uregulować kwestie formalne jeszcze przed nadejściem następnego okresu rozliczeniowego.

Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest wniosek do komornika o zwrot pieniędzy.

Jeśli spóźnisz się z tym pismem i otrzymasz od komornika informację, że przelał już środki na konto wierzyciela, to w takiej sytuacji musisz wysłać pismo do wierzyciela o zwrot pieniędzy! Jeśli natomiast komornik nie zastosuje się do Twojego żądania, możesz złożyć na komornika skargę, wzór skargi na czynności komornika <– pobierzesz tutaj.

1 opinia dla Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

  1. Sylwia Bulicka

    Dziękuję za pomoc, udało się odzyskać całą kwotę od komornika.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.