Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu to przydatny schemat pisma, które pozwala niejako zabezpieczyć zawarcie przyrzeczonej umowy w przyszłości. Podpisując umowę przedwstępną, strony zobowiązują się do zawarcia kolejnej umowy – umowy kupna sprzedaży – po upływie określonego czasu.

Zawarcie umowy przedwstępnej nie rodzi obowiązku zapłaty za grunt po stronie kupującego, ani obowiązku wydania gruntu po stronie sprzedającego.

Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy niejako zarezerwować daną działkę ze względu na jej atrakcyjną cenę czy korzystną lokalizację. Podpisanie takiej umowy sprawia, że sprzedający przestaje szukać nabywcy, a kupujący ma czas uzyskać finansowanie transakcji lub po prostu przemyśleć swój zakup.

Jeśli jedna ze stron umowy nie wywiąże się ze swojego zobowiązania, druga strona nie ma możliwości dochodzenia zawarcia umowy przyrzeczonej – o ile umowa przedwstępna nie została sporządzona w formie aktu notarialnego.

W przypadku zwykłej umowy stronom przysługuje jedynie prawo do roszczenia o naprawienie szkody, roszczenie dotyczące kary umownej lub roszczenie zwrotu zaliczki/zadatku.

1 opinia dla Przedwstępna umowa sprzedaży gruntu WZÓR

  1. Michał Cegielski

    wzór umowy przedwstępnej dostałem zaraz po zakupieniu polecam, szybki i sprawnie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *