Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Zgoda współwłaściciela na budowę przyłącza dla celów dowodowych koniecznie musi być sporządzona w formie pisemnej, aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pełnoprawnego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody współwłaściciela na wykonanie przyłącza gazowego, wodociągowego i elektrycznego. Pismo przeznaczone jest do wszystkich trzech rodzajów przyłącza, jest to więc pismo ogólne, w którym wystarczy wpisać o jakie przyłącze konkretnie chodzi. Pismo może więc pełnić rolę następujących rodzajów pism:

  • Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza gazowego wzór
  • Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza wodociągowego wzór
  • Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza elektrycznego wzór

Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza to gotowy do wypełnienia druk, który znajduje zastosowanie niezależnie od tego, czy na wykonanie inwestycji potrzebna jest zgoda większości, czy wszystkich współwłaścicieli.

To zależy z kolei od ustalenia, czy wykonanie przyłącza wykracza poza zakres czynności zwykłego zarządu. Ocena jest natomiast subiektywna, uzależniona od charakteru konkretnej inwestycji.

Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza jest niezbędnym załącznikiem zgłoszenia budowy przyłącza do starosty. Niezależnie od tego, czy inwestycja zostanie zakwalifikowana jako przekraczająca czynności zwykłego zarządu, czy mieszcząca się w tym zakresie, wymagana będzie zgoda przynajmniej większości współwłaścicieli nieruchomości.

Istotnym czynnikiem oceny inwestycji będzie charakter przeprowadzonych robót. Jeśli pogorszą one stan wspólnej drogi, współwłaściciele niewyrażający zgody na wykonanie przyłącza mogą dochodzić swoich racji w sądzie.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Zgoda współwłaściciela na wykonanie przyłącza – wzór

  1. Krzysztof Półtorak

    Wzór pisma jest ok, pozdrawiam

  2. Krzysiek Dąbrówka

    pismo jest okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *