Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać pismo do komornika o zwolnieniu pracownika? pismo takie powinno spełniać kilka wymogów, aby mogło zostać uznane przez komornika za zgodne z prawem. Żeby ułatwić Ci przygotowanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór.

Poinformowanie komornika, że pracownik już nie pracuje, jest obowiązkiem pracodawcy, który jasno wynika z art. 882 Kodeksu postępowania cywilnego:

§ 2. Pracodawca obowiązany jest do niezwłocznego zawiadomienia komornika oraz wierzyciela o każdej zmianie okoliczności wymienionych w § 1.

Jeśli jako pracodawca nie wywiążesz się z tego obowiązku, grozi Ci kara grzywny w wysokości do 2.000 zł.

Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje w zakładzie pracy, powinieneś wysłać w ciągu 7 dni od zmiany statusu zatrudnienia pracownika. Zwróć więc uwagę, w jakim terminie informacja do komornika o zwolnieniu pracownika dotrze do komornika, aby nie narazić się na otrzymanie grzywny.

Poinformowanie komornika, że pracownik już nie pracuje, należy koniecznie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, a dowód nadania listu zachowaj na wypadek, gdyby z jakichś przyczyn list do komornika nie doszedł (będziesz mieć wtedy bowiem dowód, że wypełniłeś swoje obowiązki jako pracodawca).

Pismo do komornika o zwolnieniu pracownika, którego wzór wspólnie przygotowaliśmy, należy pobrać, wydrukować i wypełnić danymi i podpisać. Nasz wzór pisma jest kompletny, nie trzeba dodatkowo dopisywać kolejnych akapitów, jedyne co musisz zrobić, to wypełnić brakujące pola.

Często bywa, że komornik już po jakimś czasie od zwolnienia pracownika wysyła pismo z żądaniem zajęcia wynagrodzenia pracownika. Dzieje się tak, ponieważ system teleinformatyczny, którym posługują się komornicy działa z pewnym opóźnieniem.

Może być również tak, że komornik powziął z jakiegoś źródła informację, że pracownik-dłużnik pracuje w Twoim zakładzie pracy, niestety jednak informacja ta nie była już aktualna, komornik jednak ma obowiązek sprawdzić każde doniesienie na dłużnika w ramach poszukiwania jego majątku.

Bez względu na to, czy pracownik nie pracuje u Ciebie od tygodnia, miesiąca, czy roku, wciąż obowiązuje Cię obowiązek informacyjny, dlatego w każdym przypadku odpowiadaj na korespondencje od komornika, wysyłając komornikowi wzór pisma do komornika, że pracownik już nie pracuje, aby nie otrzymać kary grzywny.

Podobne wyszukania:

  • informacja do komornika o ustaniu stosunku pracy wzór
  • zawiadomienie komornika o zwolnieniu pracownika
  • pismo do komornika po ustaniu zatrudnienia wzór
  • pismo do komornika o rozwiązaniu umowy z pracownikiem
  • wzór pisma do komornika, że pracownik już nie pracuje

1 opinia dla Pismo do komornika, że pracownik już nie pracuje wzór

  1. Patrycja B.

    Polecam wzór pisma, wszystko zgodnie z opisem.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *