Wniosek o przeniesienie do innego przedszkola – wzór

15,00 

Podanie o przeniesienie do innego przedszkola sporządzają rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Pismo należy kierować do dyrektora szkoły, do której dziecko ma zostać przeniesione.

Kategoria:

Jak przenieść dziecko do innego przedszkola?

Przeniesienie dziecka do innego przedszkola warto poprzedzić rozmową z kierującym placówką – tego przedszkola, do którego dziecko ma zostać przeniesione.

Aby można było przepisać małego ucznia do innej jednostki, konieczne jest złożenie rezygnacji w tym przedszkolu, do którego dziecko zostało przyjęte. Wcześniej warto jednak upewnić się, że druga placówka dysponuje wolnymi miejscami oraz że dziecko zostanie zaakceptowane w procesie rekrutacyjnym. 

Jak napisać wniosek o przeniesienie do innego przedszkola?

Wniosek o przeniesienie do innego przedszkola jest rozpatrywany przez dyrektora placówki, do której rodzice chcą zapisać dziecko. Zgodnie z przepisami, to kierujący przedszkolem decyduje bowiem o przeniesieniu i przyjęciu dziecka do swojej placówki.

Dokument powinien zawierać między innymi dane osobowe małego ucznia i jego rodziców, a także uzasadnienie podjętej decyzji. Ta może wiązać się z aspektami praktycznymi, jak bliższa odległość placówki od domu czy miejsca pracy rodzica, obecność rodzeństwa w tej samej czy pobliskiej szkole, niższe koszty czesnego i tym podobne.

Niekiedy argumenty, na jakie powołują się rodzice, dotyczą również poziomu kształcenia w przedszkolu, dostępności zajęć dodatkowych czy zajęć wyrównawczych dla dzieci z problemami rozwojowymi. 

Podanie o przeniesienie do innego przedszkola może stanowić rozwiązanie problemu odrzucenia kandydatury dziecka w procesie rekrutacyjnym. Jeśli odwołanie nie przyniesie pożądanego rezultatu, rodzice mogą odczekać do końca pierwszego semestru i złożyć wniosek o przeniesienie dziecka do innego przedszkola.

Jeżeli placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami, może przyjąć małego ucznia na drugi semestr, rozpoczynający się po zakończeniu ferii. Warto zadbać jednak o przygotowanie dobrze uzasadnionego podania, które pomoże dziecku uzyskać odpowiednią ilość punktów w procesie rekrutacji.