Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD

(5 opinii klienta)

15,00 

Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD to dokument, który podpisują strony przyszłej umowy sprzedaży. Jest to bardzo ważna umowa, szczególnie z punktu widzenia kupującego, który chce zabezpieczyć się w 100% przed sprzedażą działki przez właściciela komuś zupełnie innemu. Podpisując taką umowę i kupujący i sprzedający zabezpieczają się wzajemnie.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiej umowy, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD.

Działkę w ROD najczęściej pozyskuje się poprzez przeniesienie prawa własności, czyli odkupienie działki od innego działkowca. Ponieważ prawo do użytkowania takiej działki nie podlega dziedziczeniu, wiele osób decyduje się na sprzedaż jeszcze w trakcie korzystania z danego terenu.

W takim celu warto zabezpieczyć swój interes, wypełniając wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD.

Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD to zobowiązanie stron do zawarcia w przyszłości umowy sprzedaży. Dokument tego typu powinien określać ważne postanowienia przyrzeczonej umowy, zabezpieczając tym samym obie strony.

Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD posiada sekcje, które odnoszą się między innymi do kwoty i terminu sprzedaży posiadanej nieruchomości. Należy podać w nim dokładne dane obu stron, w tym imię, nazwisko adres oraz numer dowodu tożsamości.

Konieczne jest także precyzyjne opisanie samej działki, tj. wpisanie jej lokalizacji, powierzchni, numeru działki ROD i kilku innych ważnych z punktu widzenia transakcji kupna-sprzedaży informacji.

Podobne wzory pism:

5 opinii dla Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD

 1. Marta Kadz.

  Dziękuję za wzór umowy i pomoc w wypełnieniu, pozdrawiam i oczywiście polecam!

  • Grzegorz Szwaciński

   Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

 2. Damian R.

  Ok.

 3. Gabrysia Łkawska

  Polecam

 4. Henryk Jaworski

  Bezproblemowo!

 5. Anastazja Wysimirska

  dostaliśmy umowę zaraz po zakupie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *