Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD

(4 opinie klienta)

10,00 

Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD to dokument, który podpisują strony przyszłej umowy sprzedaży. Jest to bardzo ważna umowa, szczególnie z punktu widzenia kupującego, który chce zabezpieczyć się w 100% przed sprzedażą działki przez właściciela komuś zupełnie innemu. Podpisując taką umowę i kupujący i sprzedający zabezpieczają się wzajemnie.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiej umowy, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD.

Działkę w ROD najczęściej pozyskuje się poprzez przeniesienie prawa własności, czyli odkupienie działki od innego działkowca. Ponieważ prawo do użytkowania takiej działki nie podlega dziedziczeniu, wiele osób decyduje się na sprzedaż jeszcze w trakcie korzystania z danego terenu.

W takim celu warto zabezpieczyć swój interes, wypełniając wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD.

Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD to zobowiązanie stron do zawarcia w przyszłości umowy sprzedaży. Dokument tego typu powinien określać ważne postanowienia przyrzeczonej umowy, zabezpieczając tym samym obie strony.

Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD posiada sekcje, które odnoszą się między innymi do kwoty i terminu sprzedaży posiadanej nieruchomości. Należy podać w nim dokładne dane obu stron, w tym imię, nazwisko adres oraz numer dowodu tożsamości.

Konieczne jest także precyzyjne opisanie samej działki, tj. wpisanie jej lokalizacji, powierzchni, numeru działki ROD i kilku innych ważnych z punktu widzenia transakcji kupna-sprzedaży informacji.

Podobne wzory pism:

4 opinie dla Wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD

 1. Marta Kadz.

  Dziękuję za wzór umowy i pomoc w wypełnieniu, pozdrawiam i oczywiście polecam!

  • Grzegorz Szwaciński

   Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

 2. Damian R.

  Ok.

 3. Gabrysia Łkawska

  Polecam

 4. Henryk Jaworski

  Bezproblemowo!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.