Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC

(2 opinie klienta)

15,00 

CCC udziela klientom 2-letniej rękojmi na swoje produkty zakupione w sklepie online lub w sklepie stacjonarnym. Jeśli wyrób posiada wadę fizyczną, można złożyć na niego reklamację. Firma ma jednak możliwość uznania reklamacji za niezasadną – np. z powodu nieprawidłowego użytkowania obuwia, zaniedbania jego pielęgnacji czy impregnacji. W przypadku odrzucenia wniosku konsument może złożyć odwołanie od reklamacji obuwia CCC.

Odwołanie od reklamacji obuwia CCC warto złożyć ze względu na fakt, iż prawo konsumenckie zapewnia klientom traktowanie preferencyjne (chroni konsumenta jako stronę słabszą). Wśród regulacji prawa konsumenckiego znajduje się bowiem między innymi domniemanie istnienia wady produktu już w chwili jego zakupu.

Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC powinien zostać wypełniony konkretnymi kontrargumentami wobec pisma, w którym firma odrzuciła reklamację klienta. Dokument musi w szczegółowy sposób opisywać wady produktu. Dobrym rozwiązaniem będzie także dołączenie do niego opinii eksperta.

Złożenie odwołania od reklamacji obuwia CCC sprawi, że firma dokona ponownej, rzetelnej weryfikacji zgłoszenia. Termin złożenia ponownej reklamacji to maksymalnie 6 lat od zakupu, jednak wypełniony wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC warto wysłać firmie jak najwcześniej.

2 opinie dla Wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC

  1. Anna Taczkowska

    Wzór reklamacji polecam – wszystko ok

  2. Marta Janik

    też ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *