Uzasadnienie wniosku o mieszkanie wzór

(5 opinii klienta)

15,00 

Jak napisać uzasadnienie wniosku o mieszkanie? w uzasadnieniu wskazać należy największe trudności, z jakimi się mierzymy, mieszkając w obecnym lokalu. Z doświadczenia wiemy, że bardzo często czynsz + tzw. odstępne pochłaniają ogromną część naszych dochodów, gdzie w porównaniu do mieszkania socjalnego bądź komunalnego, wysokość czynszu jest 3 lub 4-krotnie mniejsza.

Aby zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie mieszkania, przygotowaliśmy wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego, który należy pobrać, a w puste pola wpisać informacje zaczerpnięte z naszego życia.

Kategoria:

Bez względu na to, czy chodzi o uzasadnienie wniosku o mieszkanie komunalne, czy uzasadnienie wniosku o mieszkanie socjalne, przyjąć należy, że do takiego uzasadnienia należy się odpowiednio przygotować i zawrzeć w piśmie argumenty przemawiające na naszą korzyść, które skłonią urzędnika rozpatrującego wniosek do przydzielenia nam mieszkania.

Wnioskując o mieszkanie komunalne bądź socjalne, najczęściej wynajmujemy mieszkanie od prywatnego właściciela, gdzie czynsz w takim mieszkaniu jest zazwyczaj wysoki i uniemożliwia nam związanie końca z końcem pod względem finansowym.

Mieszkania komunalne bądź socjalne są o wiele tańsze, ponieważ nikt nie będzie żądać od Nas tzw. odstępnego.

Jak napisać uzasadnienie wniosku o mieszkanie socjalne bądź komunalne? pierwszym krokiem do otrzymania mieszkania będzie wypełnienie i złożenie wniosku o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego.

Oprócz danych osobowych należy podać informacje dotyczące uzyskiwanych przychodów za ostatnie 3 miesiące. Wskazać także należy lokal, w którym obecnie przebywamy, przydatna będzie jego powierzchnia, stan techniczny, wyposażenie, a także adres tego lokalu.

Ważne też jest, by wskazać informację, czy zalegamy z czynszem w obecnym mieszkaniu, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Ze wszystkich informacji, które należy podać, najważniejszy będzie wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania, w uzasadnieniu opisać należy trudności, z jakimi się borykamy, mieszkając w obecnym lokalu (np. wysoki czynsz).

Wskazać też należy trudną sytuację życiową i/lub finansową, a także kilka innych informacji, dzięki którym zwiększymy szansę na otrzymanie mieszkania komunalnego bądź socjalnego – w zależności, o jakie mieszkanie się staramy.

Dlaczego starając się o mieszkanie, najważniejsze zawsze jest uzasadnienie do lokalu socjalnego / komunalnego? ponieważ każdy wniosek i każda prośba o mieszkanie, rozpatrywana jest indywidualnie, a najczęściej czynnikiem decydującym, który wpłynie na decyzję urzędnika, jest właśnie uzasadnienie wniosku.

Podobne wzory pism: Wzór podania o mieszkanie dla samotnej matki

5 opinii dla Uzasadnienie wniosku o mieszkanie wzór

 1. Kamila

  Skorzystałem, wszystko ok.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dziękujemy za opinię, pozdrawiamy!

 2. Arkadiusz D.

  polecam pismo

 3. Maria i Kamil D.

  Dziękujemy za pomoc!

 4. Edmund Wichrowski

  OK!

 5. Łukasz Wilzo

  No nie wiedziałem czym umotywować wniosek o mieszkanie, wzór mi pomógł :) dziękuję bardzo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *