Oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń? pismo takie powinno spełniać szereg wymagań stawianych takim pismom, aby pociągało za sobą oczekiwane skutki prawne. Aby ułatwić Ci przygotowanie oświadczenia o zrzeczeniu się roszczeń, oddajemy w wasze ręce gotowy wzór oświadczenia.

Oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń to klauzula zrzeczenia się danego roszczenia, oświadczenie takie musi być sporządzone ściśle, bez niedomówień i niedopowiedzeń. Zrzeczenie się roszczeń sporządzone w nieprzemyślany sposób może w przyszłości wywołać spore zamieszanie. Oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń można wykorzystać na różne sposoby i w różnych sytuacjach, możliwe jest bowiem:

 • oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń wobec pracodawcy
 • oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń do majątku
 • oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń do spadku
 • oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń przyszłych
 • oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń do zachowku

Wzór oświadczenia o zrzeczeniu się roszczeń, który przygotowaliśmy, możesz wykorzystać w różnych sytuacjach, dostosowują wzór do swoich potrzeb. Należy przy tym pamiętać, że nawet prosta klauzula zrzeczenia się roszczeń jest w stanie zmienić bardzo wiele. Dlatego klauzulę taką należy bardzo starannie przygotować i określić konkretny zakres takiego oświadczenia.

2 opinie dla Oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń – wzór

 1. Marcin

  Pismo jest ok.

 2. marcin cieszyński

  Polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *