Pismo do burmistrza w sprawie drogi wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Pismo do burmistrza w sprawie drogi to gotowy do wypełnienia druk, który wykorzystuje się, wnioskując między innymi o naprawę drogi gminnej. Zarządcą takiej drogi jest odpowiednio wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Pismo o remont drogi do wójta kierowane będzie w przypadku, kiedy organem wykonawczym w gminie miejskiej jest wójt. W sytuacji, kiedy to burmistrz jest organem wykonawczym w gminie, w której siedziba władz znajduje się w mieście na terytorium gminy, pismo o remont drogi adresowane będzie właśnie do burmistrza.

Taki sam wniosek do prezydenta miasta kieruje się dopiero w przypadku, kiedy miejscowość posiada więcej niż 100 tysięcy mieszkańców.

Pismo do burmistrza w sprawie drogi może dotyczyć jej remontu, naprawy lub utwardzenia nawierzchni. Burmistrz jako zarządca dróg gminnych odpowiada między innymi za stan techniczny dróg polnych i dojazdowych, o ile nie stanowią one własności prywatnej.

Ponieważ do obowiązków zarządcy należy utrzymanie drogi w stanie technicznym umożliwiającym bezpieczne korzystanie z nawierzchni, pismo do burmistrza może być wnioskiem o wymianę nawierzchni, na której znajdują się dziury i koleiny.

Podobne:

1 opinia dla Pismo do burmistrza w sprawie drogi wzór

  1. Olek Pawłowski

    dokument jest ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *