Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania ze spółdzielczym prawem własnościowym – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania ze spółdzielczym prawem własnościowym to druk do wypełnienia, ułatwiający sporządzenie dokumentu, zawierającego wszystkie niezbędne informacje. Umowę przedwstępną można zawrzeć w formie pisemnej, a także w formie aktu notarialnego. W drugim przypadku będzie ona znacznie lepiej chroniła interesy obu stron i pozwoli doprowadzić do zawarcia umowy przyrzeczonej nawet w sytuacji, kiedy nabywca lub sprzedający będą uchylać się od swojego zobowiązania.

Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania ze spółdzielczym prawem własnościowym poza określeniem stron i przedmiotu umowy musi zawierać także oświadczenie sprzedającego o spółdzielczym prawie do lokalu. W oświadczeniu należy wskazać dokładny adres mieszkania, podać numer jego księgi wieczystej i poinformować, czy lokal należy do majątku osobistego.

Przy podpisywaniu umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania strony mogą zdecydować się na formę zabezpieczenia jej wykonania zaliczką lub zadatkiem. Należy wiedzieć, że zaliczka zawsze podlega zwrotowi, dlatego to zadatek lepiej chroni interesy stron.

1 opinia dla Przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania ze spółdzielczym prawem własnościowym – wzór

  1. Iza Spych

    mogę tylko polecić wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *