Wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium

15,00 

Jak napisać podanie o wspólny wyjazd do sanatorium? aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór wniosku o wspólny wyjazd do sanatorium.

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia  27 sierpnia 2004 r. przewiduje możliwość wspólnego wyjazdu do sanatorium małżonków lub innych osób bliskich. Gwarancję takiego wyjazdu mają pary, w których jedna z osób ukończyła 65 lat lub posiada orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności. Wypełniony wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium może złożyć jednak każdy – najlepiej w jednej kopercie wraz z pozostałymi dokumentami.

Należy wiedzieć, że to między innymi od treści skierowania zależy, czy podanie zostanie rozpatrzone na korzyść osób chorych. Nie wszystkie ośrodki uzdrowiskowe specjalizują się bowiem w leczeniu tych samych schorzeń. Jeśli osoby składające podanie mają inne dolegliwości, to możliwe, że skierowanie ich do jednego miejsca nie będzie możliwe.

Warto złożyć jednak odpowiednio wypełniony wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium, gdyż w świetle prawa nic nie stoi na przeszkodzie, aby NFZ wyraziło na niego zgodę. Pozytywnie rozpatrzone podanie rozwiąże wtedy wiele trudności związanych np. z wzajemną opieką czy kosztami oraz sposobem dojazdu do miejsca sanatorium.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór podania o wspólny wyjazd do sanatorium”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *