Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak odstąpić od umowy ubezpieczenia sprzętu w systemie ratalnym? aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia RTV Euro AGD. W wielu przypadkach rezygnacja z ubezpieczenia RTV Euro AGD jeśli pismo nie będzie właściwie sporządzone. Pobierz nasz wzór odstąpienia, wydrukuj i uzupełnij swoimi danymi.

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD jest ustawowym prawem klienta – zarówno konsumenta, czyli osoby, która nie prowadzi działalności gospodarczej i zakupu dokonuje na własny użytek, jak i przedsiębiorcy. Jednakże w zależności od statutu kupującego obowiązywać będą inne terminy wypowiedzenia umowy.

W myśl regule zawartej art. 812 § 4 ustawy kodeks cywilny jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy w terminie 30 dni, a jeśli jest przedsiębiorcą w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy.

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD dla celów dowodowych powinno zostać złożone w formie pisemnej. Ma to istotne znaczenie m.in. dla zdjęcia odpowiedzialności za uregulowanie składek.

Niemniej jednak ubezpieczony zobowiązany jest ponieść koszty składek za okres obowiązywania ubezpieczenia. Natomiast może domagać się zwrotu składek niewykorzystanych. Szybkie odzyskanie uiszczonej, a niewykorzystanej składki oraz skuteczne rozwiązanie umowy ułatwi wzór odstąpienia od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD.

1 opinia dla Odstąpienie od umowy ubezpieczenia RTV EURO AGD – wzór

  1. Magdalena Gawryk

    polecam wzór pisma!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *