Wniosek do gminy o naprawę drogi polnej wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Jeśli droga jest w złym stanie technicznym, uniemożliwiającym bezpieczny przejazd pojazdów, należy zgłosić ten fakt jej zarządcy, którego obowiązkiem jest dokonywanie robót niezbędnych w celu przywrócenia nawierzchni prawidłowej kondycji. Wniosek do gminy o naprawę drogi polnej to pismo, które warto wykorzystać w przypadku uszkodzeń nawierzchni wymagających podjęcia określonych czynności.

Zarządca drogi zobligowany jest do utrzymania drogi w należytym stanie technicznym, bez względu na to, czy jej stan jest efektem naturalnego pogorszenia parametrów użytkowych (upływ czasu, warunki atmosferyczne) czy też wynika z podjętych wcześniej inwestycji.

Wniosek do gminy o naprawę drogi polnej powinien zawierać określone elementy. Niezbędne jest przede wszystkim wskazanie w sposób precyzyjny odcinka drogi, którego dotyczy pismo. Poza tym podanie należy również uzasadnić, opisując stan techniczny nawierzchni i związane z nim trudności w poruszaniu się po drodze.

Jeśli gmina nie zareaguje na takie pismo, wnioskujący może złożyć skargę na bezczynność – utrzymanie drogi polnej w dobrym stanie technicznym jest bowiem obowiązkiem jej zarządcy, w tym wypadku właśnie gminy.

Podobne:

1 opinia dla Wniosek do gminy o naprawę drogi polnej wzór

  1. Kamil Libski

    wzór okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *