Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych wzór

15,00 

Jak napisać pismo do firmy windykacyjnej, w którym zażądasz zaprzestania bezzasadnej i uciążliwej windykacji? Aby firma windykacyjna przychyliła się do Twojego żądania, pismo takie musi spełnić pewne formalne wymagania. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy do wypełnienia wzór takiego żądania. Pobierz wzór pisma, wydrukuj i uzupełnij danymi, a następnie prześlij listem poleconym na adres firmy windykacyjnej.

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych to uprawnienie, które przysługuje dłużnikowi lub potencjalnemu dłużnikowi, w stosunku do którego prowadzone jest natrętne, niezgodne z etyką windykacji lub naruszające dobra osobiste postępowanie windykacyjne. Zgodnie z obowiązującym prawem osoba, wobec której wszczęto działania windykacyjne, może podjąć skuteczną obronę swoich praw.

Przede wszystkim dłużnik ma prawo do prywatności, spokoju, wolności i mir domowy. Może ona również żądać ochrony swoich danych osobowych – imienia, nazwiska, adresu, pseudonimu i wizerunku. Jeśli dochodzi do łamania przepisów o ochronie danych osobowych oraz art. 24 kodeksu cywilnego dłużnik może złożyć skargę na windykację.

Zasadne żądanie zaprzestania działań windykacyjnych powinno zostać przez firmę windykacyjną uwzględnione, w przeciwnym razie naraża się ona na powództwo cywilne o odszkodowanie, sprawę karną i wszczęcie postępowania przez UOKiK. Wzór żądania zaprzestania działań windykacyjnych może pomóc w szybki sposób zakończyć “batalie” z firmą windykacyjną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *