Wniosek o oświetlenie drogi – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o oświetlenie drogi? aby wniosek był skuteczny, powinno znaleźć się w nim szereg niezbędnych informacji, które pozwolą administracji zamontować wymagane przez społeczność oświetlenie.

Dla ułatwienia sporządzenia takiego skutecznego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o oświetlenie drogi.

Kategoria:

Jak napisać wniosek o oświetlenie ulicy? wniosek taki powinien zawierać informacje pozwalające administracji ustalenie konkretnej ulicy, na której mieszkaniec/mieszkańcy domagają się ustawienia oświetlenia.

Przykładowe pismo do gminy w sprawie oświetlenia które przygotowaliśmy, zostało pobrane bardzo wiele razy i z tego co wiemy, wniosek jest dość skuteczny… dlatego tymbardziej zachęcamy do jego pobrania!

Jeśli więc zależy Ci na oświetleniu konkretnej ulicy, złóż przygotowany przez nas wzór podania o oświetlenie drogi. Na koniec dodam jeszcze, że przedmiotowy wniosek o oświetlenie ulicy należy dobrze uzasadnić, powołując się choćby na kwestie bezpieczeństwa i panującą ciemność, która stwarza ryzyko wypadku.

Gminy często wzbraniają się przed zakładaniem nowych lamp, ponieważ o ile samo zamontowanie klosza nie jest jakimś wielkim wydatkiem, to już roczne utrzymanie takiej lampy – to często koszt rzędu kilku tysięcy złotych.

Dlatego właśnie wniosek o oświetlenie drogi gminnej, ulicy osiedlowej czy innej drogi, w której pobliżu mieszkasz, należy skrupulatnie uzasadnić, powołując się na różne trudności, które wynikają z braku lampy na ulicy.

Podanie o oświetlenie drogi gminnej bądź osiedlowej ulicy wolny jest od opłat, na odpowiedź z jednostki zarządzającej danym obszarem czekać należy do 30 dni, jest to termin, który pozwala urzędowi rozeznać się w sytuacji i wydać stosowną decyzję.

Na koniec dodam jeszcze, że wniosek o założenie lampy na ulicy koniecznie trzeba podpisać, wskazując przy tym swoje dane osobowe, adres i dane kontaktowe w formie numeru telefonu bądź adresu e-mail. Powodzenia!

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Wniosek o oświetlenie drogi – wzór

 1. Radek T.

  Udało się załatwić oświetlenie w naszej dzielnicy, dziękuję za pomoc w wypełnieniu pisma.

  • Grzegorz Szwaciński

   Radku, cieszę się, że mogliśmy pomóc!

 2. Danuta Wędzińska

  OK

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *