Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać oświadczenie na wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy? pismo takie powinno spełniać kilka wymogów, aby jego treść nie budziła żadnych wątpliwości. Żeby ułatwić Ci uzyskanie takiej zgody, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór oświadczenia.

Oświadczenie wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić, po czym należy dostarczyć je sąsiadowi do podpisania.

Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy to dokument, który może pozwolić w znacznym stopniu przyspieszyć zakończenie formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu lub budynku gospodarczego.

Należy bowiem pamiętać, że podejmując się budowy nowego obiektu, inwestor zobowiązany jest przestrzegać m.in. przepisów prawa budowlanego, zgodnie z którymi należy zachować odpowiednią odległość od granic działki.

W wyjątkowych jedynie okolicznościach przepisy prawa pozwalają na wzniesienie obiektu w granicy działki. W takiej sytuacji jednak stroną postępowania staje się sąsiad, który tym samym zyskuje nie tylko prawo do wglądu do akt sprawy, ale również może przez wiele lat blokować inwestycje, składając kolejne wnioski i skargi.

W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się zawarcie zgody z sąsiadem i przedłożenie organowi właściwemu dokumentu, jakim jest oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy. Tu pomocnym okazać się może wzór oświadczenia wyrażania zgody sąsiada na budowę w granicy.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy wzór

 1. Polmek

  Wzór oświadczenia jest OK, pobrany i wypełniony.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za opinię!

 2. Marcin Waręda

  Pismo jest ok, dziękuję.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *