Wzór rezygnacji ze Szkoły Jazdy

15,00 

Rezygnacja ze szkoły jazdy jest dopuszczalna na każdym etapie takiej nauki – zarówno podczas kursu części teoretycznej, jak i praktycznej. Wypowiedzenie umowy szkole nauki jazdy wymaga jednak zachowania formy pisemnej. 

Kategoria:

Jak zrezygnować ze szkoły jazdy?

Rezygnacja ze szkoły nauki jazdy to wypowiedzenie umowy o świadczenie usług (o kształcenie). Wypowiedzenie umowy musi przyjmować formę pisemną. Dokument składa się w sekretariacie szkoły jazdy osobiście lub listownie.

Co ważne, placówka nie może odmówić przyjęcia rezygnacji bez względu na to, jakiej kategorii prawa jazdy dotyczy kurs. Nieistotne są też przyczyny rezygnacji. Kandydat na kierowcę może więc całkowicie zrezygnować z dalszej nauki, na przykład z przyczyn zdrowotnych.

Ma też prawo wypisać się z jednego ośrodka kształcenia kierowców i zapisać się do innego, jeśli jest niezadowolony z poziomu świadczonych usług lub chce skorzystać z polecenia znajomych. 

Jak napisać rezygnację ze szkoły nauki jazdy?

Pisemna rezygnacja ze szkoły nauki jazdy musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, w tym dane osobowe kandydata na kierowcę i samo oświadczenie o wypowiedzeniu umowy, a także:

  • prośbę o zwrócenie profilu PKK do systemu informatycznego (niezwłocznie),
  • prośbę o rozliczenie kursu i zwrot niewykorzystanych środków,
  • wskazanie załączników, czyli karty przeprowadzonych zajęć, którą kierownik ośrodka powinien uzupełnić i oddać kursantowi.

Rezygnacja ze szkoły nauki jazdy wymaga przedłożenia wspomnianej karty przeprowadzonych zajęć, którą kierownik powinien wypełnić właściwie od ręki, jeśli kursant składa wypowiedzenie osobiście i od razu zostaje ono przyjęte przez ośrodek.

Po rezygnacji można liczyć także na zwrot niewykorzystanych środków, co dotyczy przede wszystkim nauki praktycznej. Wiele ośrodków zastrzega sobie bowiem możliwość zatrzymania opłaty za teoretyczną część kursu bez względu na to, ile godzin zajęć odbędzie się do momentu rezygnacji.

Natomiast godziny zajęć praktycznych można w prosty sposób rozliczyć jednostkowo, pobierając od kursanta opłatę za tyle godzin zajęć, ile „wyjeździł” pod okiem instruktora.