Podanie o wycięcie drzewa przy bloku WZÓR

(4 opinie klienta)

15,00 

Kategorie: ,

Jak napisać podanie o wycięcie drzewa przy bloku? w piśmie mszą znaleźć się niezbędne do przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego informacje, które umożliwią administracji budynku (spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa) zlokalizowanie problematycznego drzewa. Powodów przez które mieszkańcy bloku mogą domagać się wycięcia drzewa – jest wiele. Najczęściej jednak pismo o wycięcie drzewa przy bloku składa się, gdy drzewo stanowi zagrożenie dla samego bloku oraz mieszkających w nim lokatorów.

Wniosek o wycięcie drzewa przy bloku koniecznie należy złożyć w formie pisemnej, pismo można dostarczyć do administracji osobiście lub listownie listem poleconym. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór podania o wycięcie drzewa przy bloku.

Podanie o wycięcie drzewa przy bloku to gotowy do wypełnienia dokument, który należy złożyć na ręce administracji budynku. Na podstawie takiego pisma, zarząd wspólnoty mieszkaniowej może uzyskać bowiem zgodę na wycinkę od odpowiednich organów, na przykład od wydziału środowiska w ratuszu.

Podanie o wycięcie drzewa należy jednak odpowiednio uzasadnić, a także wskazać w nim bardzo dokładnie, o które drzewo chodzi, podając jego lokalizację i cechy charakterystyczne.

Jak argumentować podanie o wycięcie drzewa przy bloku? Powody uzasadniające wycinkę zależą od konkretnej sytuacji. Jeśli drzewo grozi przewróceniem, a jego gałęzie złamaniem, można powołać się na kwestie bezpieczeństwa oraz ryzyko uszkodzenia parkujących w pobliżu pojazdów.

W przypadku roślin zdrowych przyczyną wycinki może być z kolei zablokowanie dostępu do światła słonecznego w związku z zasłaniającymi okna mieszkań konarami. Niezależnie od podstaw chęci usunięcia drzewa, prawidłowo sporządzone podanie to pierwszy krok w celu legalnej wycinki.

Mieszkańcy nie powinni bowiem podejmować żadnych innych kroków samowolnie.

4 opinie dla Podanie o wycięcie drzewa przy bloku WZÓR

 1. Ula

  Wzór podania jest ok.

 2. Patryk Dzięcioł

  bezproblemowa transakcja – dziękuję.

 3. Katarzyna Cengiel

  ok

 4. Kaja Bonarkiewicz

  dziękuję

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *